DÖRRLÅS, till hydda, trä och metall, Bamana, Mali, Afrika, 1900-tal.

324177. DÖRRLÅS, till hydda, trä och metall, Bamana, Mali, Afrika, 1900-tal.

På sockel. Skuren dekor.
Totalhöjd ca 58 cm.

Hårt slitage, smuts/fläckar, skador/sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

På sockel. Skuren dekor.
Totalhöjd ca 58 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 823