LANDSCHAFTSIMPRESSION. Moorland landskap med by i horisonten.

324125. LANDSCHAFTSIMPRESSION. Moorland landskap med by i horisonten.

1900-talsmålare, signerad och daterad nedre vänster (1944?); skildring av ett hedlandskap med karga träd framför en by synlig i horisonten. Mått ca. Ram 44,5 x 36,5 cm/Tavla 37 x 28 cm.

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

I gott skick.

HannoVerum
Antal besök: 1 030