YRJÖ LIIPOLA. Skulptur, glaserad terracotta, sående man, signerad samt daterad 1943.

323983. YRJÖ LIIPOLA. Skulptur, glaserad terracotta, sående man, signerad samt daterad 1943.

Signerad på sockel: Yrjö Liipola. 1943.
Höjd 31,5 cm.

Bruksslitage, två sprickor vid hål undertill, smärre glasyrnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 31,5 cm.

Antal besök: 1 177