CARL MALMSTEN. Golvur, "Tidlösa", 1900-tal.

323867. CARL MALMSTEN. Golvur, "Tidlösa", 1900-tal.

Masurbjörk och björk.
Med pendel samt två mässingslod.
Invändig etikett: Klocka Tidlösa, Tillverkare Lars Apelmo.

Mindre bruksslitage, saknas en siffra på urtavla.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Masurbjörk och björk.

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 7 003