323859. ORGEL, jugend, med intarsia- och träskuren dekor, A.G. Rålin, Åmål, 1800-/1900-tal.
Träskurna kariatyder i bronsfärgat trä, med ljushållare i metall. Intarsiadekor, metallbeslag. Höjd 166, längd 152, bredd 66 cm.
Slitage, fanerskador, repor, märken, beslag saknas, lösa knappar på reglage, pedalfunktion defekt, ingen funktionsgaranti.