SERVIS, 57 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand.

3238571. SERVIS, 57 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand.

6 st koppar höjd 5 cm
6 st kaffefat diameter 13 cm
4 st assietter 16 cm
6 st assietter 17,5 cm
8 st tallrikar 21 cm
10 st tallrikar 24 cm
9 st djupa tallrikar 21 cm
2 st ljusstakar höjd ca 6,5 cm
fat 35,5 x 27 cm
Såsskål höjd 9 cm
Skålfat höjd 5, längd 25 cm
Karott höjd ca 11,5 cm
Gräddkanna höjd 6,5 cm
Kanna höjd 14,5 cm.

Bruksslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st koppar höjd 5 cm
6 st kaffefat diameter 13 cm
4 st assietter 16 cm
6 st assietter 17,5 cm
8 st tallrikar 21 cm
10 st tallrikar 24 cm
9 st djupa tallrikar 21 cm
fat 35,5 x 27 cm
Såsskål höjd 9 cm
Skålfat höjd 5, längd 25 cm
Karott höjd ca 11,5 cm
Gräddkanna höjd 6,5 cm
Kanna höjd 14,5 cm.

Bruksslitage, repor.

Antal besök: 2 900