FAT i porslin, "Posateria", Piero Fornasetti, Milano, Italien, 1956.

323844. FAT i porslin, "Posateria", Piero Fornasetti, Milano, Italien, 1956.

Fat med glasyr i guld och dekor av bestick - posateria
Diameter 26 cm
Stämplad Schönvald samt Fornasetti, Milano, 5, Posateria, 1956, Made in Italy
Piero Fornasetti 1913 - 1988.

Bruksslitage
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 26 cm
Piero Fornasetti 1913 - 1988.

Bruksslitage
Repor.

Antal besök: 3 421