323753. NÄHTISCH UM 1880. Små bitar av historicism möbler. Valnöt och burl träfaner.
Typisk form från slutet av 1800-talet med tre fot, två lådor. Valnöt och burl faner. Mått ca. H 76 x B 50 x D 45 cm.
Minimala tecken på ålder, något skev, fot med lätt blekmedel. I gott skick.