NÄHTISCH UM 1880. Små bitar av historicism möbler. Valnöt och burl träfaner.

323753. NÄHTISCH UM 1880. Små bitar av historicism möbler. Valnöt och burl träfaner.

Typisk form från slutet av 1800-talet med tre fot, två lådor. Valnöt och burl faner. Mått ca. H 76 x B 50 x D 45 cm.

Minimala tecken på ålder, något skev, fot med lätt blekmedel. I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 033