POKAL samt SAX, silver, vikt 43,12 gram, Sverige samt Norge, 1900-tal.

323512. POKAL samt SAX, silver, vikt 43,12 gram, Sverige samt Norge, 1900-tal.

Pokal stämplad: 830S, LO (Brodene Lohne) Bergen, Norge, okänt årtal, höjd 4,2 cm.
Sax stämplad: GEWE (Gewe Silvervarufabriken Ab) Malmö, Sverige, 1950, längd ca 10,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 153