323383. E SPEITEL SIGNERAD.
323383. E SPEITEL SIGNERAD.
Alpin impressionist. Flodlandskap med snötäckta berg i bakgrunden. Akvarell på papper, monterad på kartong och bakom glas. Signerad och daterad 1899 nedre högra. Storlek komplett ca.. 30 x 40 cm.