323379. SKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal.
Vitmålat med förgylld dekor. Dekor med fleuroner, pokal och räfflor. Inrede med hyllor och 2 lådor. 2 nycklar. Tvådelat.
Längd 110 cm, bredd 44 cm, höjd 178 cm.
Bruksslitage, mindre märken och skada på skåpets högra sida.