LJUSSTAKAR, mässing samt nysilver, två par, 1900-tal.

323282. LJUSSTAKAR, mässing samt nysilver, två par, 1900-tal.

Klotljusstakar, ett par. Mässing. Höjd 8,5 cm. Omärkta.
Ljusstakar i rokokostil, ett par. Nysilver. CG Hallberg. Höjd 17 cm. Märkta CGH Alp. Fylld fot.

Bruksskick.
Någon repa.
Nysilver ljusstakar med lös fyllning samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Någon repa.

Antal besök: 2 458