LJUSSTAKAR, mässing samt nysilver, två par, 1900-tal.
323282. LJUSSTAKAR, mässing samt nysilver, två par, 1900-tal.
Klotljusstakar, ett par. Mässing. Höjd 8,5 cm. Omärkta.
Ljusstakar i rokokostil, ett par. Nysilver. CG Hallberg. Höjd 17 cm. Märkta CGH Alp. Fylld fot.
Bruksskick.
Någon repa.
Nysilver ljusstakar med lös fyllning samt slitage.
Bruksskick.
Någon repa.