SIGNIERT W. BERGHAUER. Solrosor och gladioli. Stilleben.
323090. SIGNIERT W. BERGHAUER. Solrosor och gladioli. Stilleben.
W. Berghauerm (1900-talets konstnär); i detta parti en oljemålning, daterad 1950, med en bukett gladioli och solrosor presenterad i en glasvas, signerad nere till vänster. Gyllene magnifik ram, med handskrivna anteckningar a tergo. Mått ca. Ram 100 x 80 x 7 cm, målning 80 x 60 cm.