322574. VÄGGLAMPOR, 2 st, mässing samt glas, En suite, Hans-Agne Jakobsson AB, 1900-talets andra hälft.
Med glaskupor.
Vardera med 5 st ljuspunkter.
Höjd 62 cm.
Proveniens: Hängt i kyrka i Sandviken.
Bruksslitage, repor, enstaka nagg på glas, ej funktionstestade.