FIGURINER, ett par, trä, hundar, orientaliska, 1900-tal.

322529. FIGURINER, ett par, trä, hundar, orientaliska, 1900-tal.

Ett par hundar/lejon som leker med varsin boll. Inuti bollen finns det ytterligare en lös kula.
Längd 18, bredd 13, höjd 18 cm.

Brukslitage samt viss nötning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 660