FLASKSKEPP, "Gladan" och "Falken", Göran Fors, Stockholm, 1900-tal.

322452. FLASKSKEPP, "Gladan" och "Falken", Göran Fors, Stockholm, 1900-tal.

Flaskskepp med två miniatyrmodeller av skonerten "Gladan" samt skonerten "Falken" (byggda 1946-47, Stockholm), tillverkad av Göran Fors i Stockholm.
Längd: 33 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd: 33 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 2 504