322401. VÄSKOR, 2 st, läder och tenntråd, Tornedalen, samearbete, 1900-tal.
Väskor med lock.
Längd, exklusive rem, 22 cm och höjd 19 cm.
Längd, exklusive rem, 24 cm och höjd 22 cm.
Remmarnas längd 103-132 cm.
Bruksslitage.
Remmen till ena väskan har en mindre skada.