SIGNIERT PHILIPP. ”Dancing Brave.” Signerad och numrerad litografi i plåt & grafit från 10/86.

322329. SIGNIERT PHILIPP. ”Dancing Brave.” Signerad och numrerad litografi i plåt & grafit från 10/86.

Philipp (okänd grafiker från 1900-talet); i detta parti med en litografisk analys av tävlingshästen Dancing Brave numrerade 500 exemplar. Denna tävlingshäst har sin egen omfattande post på Wikipedia. Mått ca. 46 x 38 cm.

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

I gott skick.

Antal besök: 1 153