HUBERTUS HEIN. eller något liknande. Flatships och fräsar i lugnt vatten.
322326. HUBERTUS HEIN. eller något liknande. Flatships och fräsar i lugnt vatten.
Kategori: Målare under 1800-talet & 1900-tal, signerad oljemålning, tidigt 1900-tal, olja på duk, bårram förnyad. Motivet visar en grupp av planskepp och/eller fräsar med set och samlade segel i lugna vatten. Stort format i en magnifik ram, mått ca.. Ram 122 x 93 x 9 cm/Tavla 100 x 70 cm.