Bland annat:
Kärl med fasta hänklar, höjd 27 cm, diameter 46 cm
Panna på trefot med och driven dekor, höjd 23 cm
Hink med handtag och fästen av järn, höjd 26 cm. Stämplad N Ekström, Skutskär
Panna på trefot, höjd 16 cm
Traktörpanna, diameter 25 cm
Formar.
Kaffekannor.
Bruksslitage.
Bland annat:
Panna på trefot, höjd 16 cm
Traktörpanna, diameter 25 cm
Formar.
Kaffekannor.
Bruksslitage.