322094. BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Lampfot i mässing med skärm i papper.
Lamfotens höjd ca 45 cm. Total höjd ca 64 cm. Skärmens diameter ca 40 cm.
Etikettmärkt NAFA Typ 190.
Ej funktionstestade. Skärmar med bucklor samt mindre skada i papper.