SPEGELLAMPETTER, ett par, empire, Göteborg, 1800-talets första hälft.

321989. SPEGELLAMPETTER, ett par, empire, Göteborg, 1800-talets första hälft.

Märkt med Göteborgs hallstämpel.
För två ljus. rektangulär form, krönande musiktroffégrupp. Bronserad. Längd 56 cm.

Sedvanligt slitage. Senare bronsering, mindre lagning och komplettering vid krön. Anlupet glas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 390