321793. DAGMAR NORELL. Tillskriven. Skulptur keramik, osignerad, 1960/1970-tal.
Organisk form, träsockel. Höjd inklusive träsockel 31cm.
Enligt uppgift inköpt av konstnären i slutet av 1960-talet, början av 1970-talet.
Lös från träsockel, glasyrskador efter tidigare montering.