3-FÜSSIGER CACHEPOT. Hantering, blommålning och förgyllning, 1950-tal.

321749. 3-FÜSSIGER CACHEPOT. Hantering, blommålning och förgyllning, 1950-tal.

Blomkruka med enkel form, vertikala linjer som löper runt kroppen, färgade dekorationer på den. Höjd ca. 18 cm, diameter ca. 19cm.

Oskadad, i gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Oskadad, i gott skick.

Antal besök: 688