Delbar i tre delar (inklusive krön). Skuren dekor.
Mittendelen med två dörrar samt plats för lösa hyllplan på insidan (ej medföljande). Nederdelen med två lådor.
Längd 167 cm.
Bredd 64 cm.
Höjd ca 224 cm.
Bruksslitage, slagmärken, sprickor, skador, fläckar.
Nycklar saknas.
Längd 167 cm.
Bredd 64 cm.
Höjd ca 224 cm.
Nycklar saknas.