Skål, nätmönster, Kosta Boda, signatur.
Skål, rosa melerat mönster.
Vas, Boda, signerad: Bertil Vallien.
Vas, vit, droppformad.
Vas, rosa, signerad: Sjöhyttan Ulf Johansson.
Konstglas, äggform, Strömbergshyttan.
Fat, kristall.
Längder mellan: 5 - 41, Höjder mellan: 8 - 21 cm.
Bruksslitage, små nagg finnes.
Skål, rosa melerat mönster.
Vas, vit, droppformad.
Fat, kristall.