SIGNIERT ASCHER. Ung kvinna i traditionell dräkt, dekorerad med blommor.

321442. SIGNIERT ASCHER. Ung kvinna i traditionell dräkt, dekorerad med blommor.

Ascher (1800-talsmålare) & 1900-talet); närvarande här målning på bårram från 1800-talet, inramad i 1970-talets ram. Motivet visar en ung kvinna i traditionell kostym med en krans av blommor och en enda blomma i håret. Signerad ”Ascher” nere till höger, eventuellt efterföljande signatur. Mått ca. Ram 50 x 60 x 4 cm/Tavla 37 x 47 cm.

Normala tecken på ålder. Ram lite stötte.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 138