SERVISDELAR, porslin, 55 delar, "Tranquebar", Aluminia och Royal Copenhagen.

321409. SERVISDELAR, porslin, 55 delar, "Tranquebar", Aluminia och Royal Copenhagen.

10 mattallrikar, diameter 24,8 cm
8+1 assietter, diameter 20,8 respektive 19,3 cm
2 uppläggningsfat
Uppläggningsskål
6 mockakoppar, 9 fat, ett tefat
5 små fat
2 äggkoppar
2 ljusstakar
Sockerskål och gräddkanna
2 kryddkar
2 kakfat
Mindre vas och skål.

Bruksslitage
Mockakoppar med missfärgade krackeleringar på insidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 uppläggningsfat
Uppläggningsskål
5 små fat
2 äggkoppar
2 ljusstakar
Sockerskål och gräddkanna
2 kryddkar
2 kakfat
Mindre vas och skål.

Bruksslitage

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 2 562