321405. MATSERVIS, 72 delar, opak, "Germanium", Gustafsberg, omkring 1900.
24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 12 assietter, 2 terriner, soppterrin, kanna, såsskål, 5 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar.
Krackelyr, något missfärgat, enstaka nagg.