CARLO SCARPA FÜR MURANO. Tillskriven. Venini-etikett. Röd vas med kristallbaluster.
321348. CARLO SCARPA FÜR MURANO. Tillskriven. Venini-etikett. Röd vas med kristallbaluster.
Stor vas från Murano, Venini-etiketten; daterad 1950-talet. Original numrerad etikett på botten. Färgat rött glas med en genomskinlig knopp som sitter i den nedre tredjedelen. Höjd ca. 54 cm/stativ 22 cm.