321313. MATSALSGRUPP, 5 delar, "Öresund", Børge Mogensen, Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft.
Bord med monterbara ben + reglar. Längd 150, bredd 85, höjd 70 cm.
Fyra stolar med originalklädsel. Sitthöjd ca 44 cm.
Medföljande skydd till sitsar.
Bruksslitage, fläckar, slagmärken.