PARTI KOPPAR, 5 delar, formar, kittel, tratt, 1800-tal.

321059. PARTI KOPPAR, 5 delar, formar, kittel, tratt, 1800-tal.

Form med dekor av stjärna i botten diameter ca 29 cm.
Form, stämplad LJB, diameter 38,5 cm.
Form, otydliga stämplar samt K.K.B., diameter 39,5 cm.
Kittel med hänklar.
Tratt.

Slitage, bucklor, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kittel med hänklar.
Tratt.

Slitage, bucklor, lagningar.

Antal besök: 823