PARTI KOPPAR, 5 delar, formar, kittel, tratt, 1800-tal.
321059. PARTI KOPPAR, 5 delar, formar, kittel, tratt, 1800-tal.
Form med dekor av stjärna i botten diameter ca 29 cm.
Form, stämplad LJB, diameter 38,5 cm.
Form, otydliga stämplar samt K.K.B., diameter 39,5 cm.
Kittel med hänklar.
Tratt.
Kittel med hänklar.
Tratt.