SERVERINGSSNURRA, trä samt keramik, Jie, Sverige, omkring 1900-talets mitt.

320883. SERVERINGSSNURRA, trä samt keramik, Jie, Sverige, omkring 1900-talets mitt.

Träsnurra brännmärkt "Made in Sweden".
Skålar märkta "Jie".
Diameter ca 31,5 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skålar märkta "Jie".
Diameter ca 31,5 cm.

Slitage.

Antal besök: 898