GOLVUR i gustaviansk stil, Jens Christian, 1800/1900-tal.

320874. GOLVUR i gustaviansk stil, Jens Christian, 1800/1900-tal.

Golvur med genombrutete krön i form av lagerkrans
Vit urtaval med romerska och arabiska numerärer
Blåmålad med dekor av kolonner och bandrosett
Höjd ca 208 cm.

Bruksslitage
Repor, sprickor
Ommålad 1979.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 208 cm.

Bruksslitage
Repor, sprickor
Ommålad 1979.

Antal besök: 1 424