PRYDNADSFÖREMÅL, glas, metall och porslin, 4 delar, bland annat Stelton, 1900-tal.

320776. PRYDNADSFÖREMÅL, glas, metall och porslin, 4 delar, bland annat Stelton, 1900-tal.

Ljusstake, Stelton, rostfritt och glas, skålens diameter 27,5 cm
Vas, porslin, ostindisk, höjd 20 cm
Veksax, mässing, längd 15 cm
Glasskulptur, Monica Backström, Kosta Boda, 9 x 9 cm med upphängningsplatta.

Bruksslitage
Nagg på vasens ovankant
Några dekorelement på vasen är skadade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Veksax, mässing, längd 15 cm

Bruksslitage
Nagg på vasens ovankant

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 920