MARTIN ARTEDIUS. Skål, tenn, Norrköping, 1800.

320679. MARTIN ARTEDIUS. Skål, tenn, Norrköping, 1800.

Höjd 14,5 cm, Längd exklusive trasigt handtag 19 cm. Stämplat i botten med Artedius Norrköping 1800.

Åldersslitage. Inskription finnes.
Ena handtaget av men medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 455