SKÅL, Kina, bär Yongzhengs märke, troligen 1900-tal.

320570. SKÅL, Kina, bär Yongzhengs märke, troligen 1900-tal.

Diameter 10,5 cm.
Underglasyrblå dekor samt röd, gul och grön färg ovanpå glasyren.
Yongzhengs märke undertill.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 10,5 cm.
Yongzhengs märke undertill.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 373