1 karott med lock, "Eldorado", Gustavsberg.
2 skålar, "Eldorado", Gustavsvberg.
1 vas, Delft, Fajans.
2 tennfat, Norway.
Landskapsvapen, Uppland, Södermanland, Dalarna samt Västmanland, medföljande sockenvapen, Svärdsjö i gips (med flertal nagg).
1 figurin, Doulton.
Medföljande årstallrik från Arabia samt syltburk med sked och en skål.
Bruksslitage, ej genomgånget.
1 vas, Delft, Fajans.
2 tennfat, Norway.
1 figurin, Doulton.
Bruksslitage, ej genomgånget.