320506. SERVIS, ca 44 delar, Karin Björquist, "Vardag", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.
17 assietter.
11 djupa skålar.
10 mattallrikar.
2 mindre karotter.
2 större uppläggningsskålar.
1 uppläggningsskål med rundad-kant.
1 tillbringare med hänkel.
Bruksslitage, ej genomgånget.