1 trätavla, "Lappflicka", signerad Jack William 1946, träskuren samt färgad, 35 x 27,5 cm.
1 gipsbyst, "Perlan", signerad W. Åkerman 1899, höjd 29 cm.
1 bordsuppsats, porslin, Ryssland, 1 fat, 3 muggar samt 1 ljusstake, 1900-talets senare hälft.
1 saltkar i metall/emalj med ryska stämplar samt med glasinsats och saltsked med stämplar MH/19.
Bruksslitage, ej genomgånget.
Bruksslitage, ej genomgånget.