”Winter Landscape with Windmill”, olja på pannå, signerad P. van Eyck, 1900-tal 1800-talet nederländerna.
320276. ”Winter Landscape with Windmill”, olja på pannå, signerad P. van Eyck, 1900-tal 1800-talet nederländerna.
”Winter Landscape with Windmill”, olja på pannå, signerad P. van Eyck (något oläslig i början), 1900-tal. 1800-talet Nederländerna.
Mått: 22 x 24 cm (höjd x bredd).
Mycket bra tillstånd av bevarande. Inramad Ingen koppling till den flamländska målaren J. van Eyck- endast efternamn liknande. vll. också ett slags hyllning.
Smutsig duk/lack.
Smutsig duk/lack.