320262. SERVIS, ca 28 delar, stengods, troligen Kosmos, Gävle, 1900-talets andra hälft.
6 tekoppar med fat.
8 assietter.
3 uppläggningsskålar.
1 karott med skål.
1 sockerskål.
1 tillbringare.
1 hänkelmugg med vikingamotiv.
Bruksslitage, ej genomgånget.