FLASKSTÄLL, samt FLASKSKEPP, 2 st, 18-1900-tal.

320110. FLASKSTÄLL, samt FLASKSKEPP, 2 st, 18-1900-tal.

Troligen nysilver, längd 33 cm, 1800-talets slut.
Flaskskepp, A. Åberg, Gefle, längd 32,5 cm, medföljande träställ.
Flaskskepp, Ulrika, fyrmastat, sannolikt av A. Åberg, längd 33 cm.
Medföljande deformerad glasflaska till flaskstället.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, ej genomgånget.

Antal besök: 1 146