320084. FOTOGENLAMPA, samt YMNIGHETSHORN, i nyrenässans-stil, gulmetall/vitmetall, 1900-tal.
Höjd exkl. kupa 38 cm.
Kupa, höjd 23 cm.
Ymnighetshorn, höjd 25 cm.
Medföljande ett extra brännarrör, dock ej tillhörande.
Bruksslitage, brännarrör med sprickor, lampa ej funktionstestad.