PARTI KERAMIK, 3 delar, Arthur Percy, Gefle.

319665. PARTI KERAMIK, 3 delar, Arthur Percy, Gefle.

Dekor av guldfärgade prickar mot vitglaserad fond.
Vas/skål med insats för blommor. Höjd 10,5 cm, längd 20 cm. Märkt Gefle Sweden Percy 2039.
Hänkelvas. Höjd 23 cm. Märkt Gefle Sweden Percy 2039.
Lockask. Höjd 6 cm, längd 13 cm. Märkt Gefle Sweden Percy 2039.

Alla delar krackelerade.
Skål med tillverkningsdefekt samt missfärgad.
Hämkelvas med fotrings nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Alla delar krackelerade.
Hämkelvas med fotrings nagg.

Antal besök: 4 201