CANAPE, samt 2 fåtöljer, nyrokoko, 1800/1900-tal.

319440. CANAPE, samt 2 fåtöljer, nyrokoko, 1800/1900-tal.

Canape längd 1578, bredd 83, rygghöjd 108, sitthöjd ca 45 cm
Fåtöljer rygghöjd 83, sitthöjd ca 43 cm.

Bruksslitage, ena benet lite snett på canapén samt en liten del av bandet på ena fåtöljen sitter löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 590