318806. KAFFE- samt TESERVIS, 74 delar, porslin, Edward Hald, Karlskrona Porslinsfabrik, 1930-tal.
Kaffekanna
Tekanna
Sockerskål
Gräddkanna
17 Kaffekoppar
24 Kaffefat
7 Tekoppar
11 Tefat
11 Assietter.
Bruksslitage, 2 tekoppar med nagg, 1 kaffekopp med nagg.