318785. KAFFESET, 39 delar, Blue Flower, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.
Blå underglasyrmålning Består av: 9 kaffekoppar med fat, 10 små tallrikar, 4 mellanplattor, 1 kaffekanna, 1 mjölkkanna, 1 sockerskål, 1 mjölk/sockerfat, 1 rund kakskål, 1 spannmålskål, 6 äggkoppar, 1 smörskål, 1 toppskål, 2 små skålar.
Enstaka glasyrsprickor, normala tecken på slitage.