BORD samt JORDGLOB, 1900-tal.

318753. BORD samt JORDGLOB, 1900-tal.

Bord med glasskiva, oval, hyllplan, längd 63 bredd 46,5 höjd 69 cm.
Jordglob med belysning, Räths Fysisk-Politiska jordglob.

Slitage. Jordglob med skadat fäste. Bord med skador på rottingklädsel, mindre nagg på glasskiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 282