12 st kaffekoppar, höjd 7 cm. 4 olika motiv.
12 st kaffefat, diameter 13 cm.
12 st assietter, diameter 17 cm. Genombrutenkant samt 4 olika motiv, "Blomstervinduet" "Mors og småpigernes vaerelse" "Iduna" samt "Frokost under det store birkettrae"
1 kopp kantnagg
Bruksskick.
1 kopp kantnagg
Bruksskick.